Ești gata să vorbești cu un inginer de sistem?

Vă rugăm să introduceți informațiile dvs. și vă vom contacta pentru a stabili un apel. Mulțumesc!

Oportunități de carieră – Reprezentant de vânzări interne

Locație:
Marlborough, MA / Bedford, MA / Dublin, Irlanda

Descriere:
ExaGrid are oportunități disponibile pentru profesioniști dovediți în vânzări interne (dezvoltarea afacerilor), cu o experiență demonstrabilă în crearea de pipeline pentru conturile de întreprindere. ExaGrid se află într-un mod de creștere mare, asociind fiecare reprezentant de vânzări pe teren cu un reprezentant de vânzări intern (ISR) într-o relație 1:1 pentru a genera noi oportunități calificate într-un teritoriu geografic definit.

Veți beneficia de un produs care este cu adevărat diferențiat pe piață, de o propunere solidă de valoare care este relevantă și de o colecție solidă de povești de succes ale clienților. Veți fi de așteptat să vă aduceți propria experiență de penetrare a contului de ieșire, capabilități de gestionare a teritoriului și competență în prospectare cu personalul și managementul centrului de date.

ISR-ii ​​sunt responsabili pentru generarea de noi afaceri prin prospectare, apeluri la rece, urmărirea clienților potențiali de marketing și construirea de relații în timp prin educație și informare continuă. Publicul țintă este managerii, directorii și vicepreședintele IT din centrele de date ale întreprinderilor responsabile cu backup-ul de noapte a tuturor datelor IT. Perspectivele calificate vor fi furnizate echipei de vânzări ExaGrid pentru a lucra prin ciclul de vânzări. ISR va continua să cultive/educa și să consolideze relațiile cu potențialii care nu termină ciclul de vânzări.

La ExaGrid, investim în instrumentele de care aveți nevoie pentru a avea succes, inclusiv personal de cercetare dedicat pentru conturi și contacte, acoperire de marketing și conținut relevant care rezonează cu publicul țintă, inclusiv povești de succes ale clienților și videoclipuri care vă ajută să vă conectați cu potențialii dvs.

Responsabilitati:

  • Utilizați strategii foarte bine direcționate, bazate pe cont pentru a genera întâlniri
  • Cercetați conturile și contactele pentru a înțelege cumpărările din centrul de date în fiecare cont țintă
  • Utilizați apelurile de ieșire, rețelele sociale și e-mailul pentru a rămâne în contact cu toți potențialii, cultivând și menținându-le gradul de conștientizare
  • Echipa cu vânzări pentru a sprijini prospectarea vizată, bazată pe cont
  • Învățați și mențineți cunoștințele din industrie și tendințele competitive
  • Înțelegeți și internalizați pe deplin propunerile de valoare
  • Utilizați Salesforce pentru a rămâne organizat, pentru a vă planifica ziua și pentru a vă asigura că sunt îndeplinite valorile de activitate zilnică
  • Mesajul principal relevant pentru dinamica pieței
  • Accesați site-urile din industrie, rețelele sociale și bazele de date pentru a descoperi informații utile pentru a personaliza informația

Calificări:

  • Licență, ideal în domeniul de afaceri
  • Este necesară experiența anterioară în vânzări interne/dezvoltarea afacerilor/dezvoltarea vânzărilor de peste 3 ani, apelând la centrele de date IT pentru produse de infrastructură.
  • O abilitate dovedită în apelarea la rece a personalului IT și a directorilor IT și în prospectarea de noi conturi
  • Aveți o „mentalitate de vânător” și o dorință de a performa
  • Abilități remarcabile de comunicare și interpersonale
  • Energie ridicată și entuziasm
  • Cunoștințe cu Salesforce.com
  • Extrem de organizat, capabil să gestioneze mai multe priorități
  • Abilitatea de a crea conversații captivante și relații de afaceri cu potențiali
  • O etică remarcabilă a muncii, abilități puternice de comunicare, dorință de a reuși și o adevărată abordare orientată spre rezultate
  • Experiență semnificativă în prospectarea outbound și calificare lead
  • Experiență în dezvoltarea și cultivarea relațiilor productive cu publicul țintă și echipa de vânzări
  • Succes dovedit cu vânzarea consultativă și gestionarea obiecțiilor
  • Stocarea, copierea de rezervă a datelor sau experiența în protecția datelor reprezintă un plus semnificativ

Candidatul ideal va poseda un spirit antreprenorial și știe să câștige. În plus, candidatul trebuie să fie muncitor, motivat, competitiv și extrem de creativ. ExaGrid pune accent pe formarea continuă pe piață/industrie, produs, concurență și abilități de vânzare pentru angajații săi.

Informații de contact:
Pentru examinare imediată, vă rugăm să aplicați online: CV-ul prin e-mail.

Cererile primite prin poștă sau fax NU vor fi acceptate
VĂ RUGĂM... Fără agenții, contractori sau consultanți

Discutați cu noi despre nevoile dvs

ExaGrid este expertul în stocarea de rezervă - este tot ce facem.

Solicitați prețuri

Echipa noastră este instruită pentru a se asigura că sistemul dumneavoastră este dimensionat și susținut corespunzător pentru a răspunde nevoilor dvs. în creștere de date.

Contactați-ne pentru prețuri »

Discutați cu unul dintre inginerii noștri de sistem

Cu stocarea de rezervă în niveluri ExaGrid, fiecare dispozitiv din sistem aduce cu el nu numai disc, ci și memorie, lățime de bandă și putere de procesare - toate elementele necesare pentru a menține performanța ridicată a backupului.

Programați apel »

Program Proof of Concept (POC)

Testați ExaGrid instalându-l în mediul dvs. pentru a experimenta performanțe îmbunătățite de backup, restaurări mai rapide, ușurință în utilizare și scalabilitate. Pune-o la încercare! 8 din 10 care îl testează, decid să îl păstreze.

Programează acum »