Ești gata să vorbești cu un inginer de sistem?

Vă rugăm să introduceți informațiile dvs. și vă vom contacta pentru a stabili un apel. Mulțumesc!

Oportunităţi de carieră

Dacă vrei să intri la parterul unei companii grozave, unde poți contribui la crearea unei culturi dinamice, distractive și incitante, acesta poate fi locul potrivit pentru tine! La ExaGrid, atmosfera este provocatoare și extrem de productivă și este compusă din oameni talentați, motivați și incitanți care lucrează la soluții de stocare de rezervă pe disc de ultimă generație.

ExaGrid este o companie în curs de dezvoltare bine finanțată, cu susținere solidă din partea unor lideri de capital de risc și un flux puternic de venituri. Lucrăm din greu pentru a introduce „lumea” următoarei generații de soluții de stocare de rezervă pe disc, rentabile, și avem nevoie de oamenii potriviți care să se alăture echipei noastre. Căutăm oameni creativi, automotivați, inspirați, care doresc să contribuie serios.

Oferim oportunitatea de a experimenta entuziasmul de a lucra într-o atmosferă antreprenorială, de a contribui major la construirea de noi tehnologii fierbinți și de a împărtăși succesul nostru cu un plan generos de opțiuni pe acțiuni.

ExaGrid oferă un plan de compensare excelent, pe măsura experienței, care este peste medie în comunitatea locală. În plus, tuturor angajaților li se acordă „opțiuni de acțiuni pe acțiuni”. Beneficiile includ o gamă de planuri care oferă o acoperire completă pentru îngrijirea medicală și dentară pentru angajați și persoanele aflate în întreținere, oferite la un procent foarte scăzut din prima totală, precum și viața angajatului, invaliditate pe termen scurt și lung, înscriere imediată la 401K, conturi de rambursare în conformitate cu Secțiunea 125, trei săptămâni de vacanță și 11 concedii plătite.

De asemenea, oferim și alte suplimente distractive, inclusiv un cadru asemănător campusului pentru mers pe jos / jogging / drumeții / ciclism cu un centru de fitness în campus. Suntem mereu în căutarea unor indivizi talentați care ne împărtășesc entuziasmul și viziunea. Dacă aveți experiență în software de stocare și o dorință puternică de a reuși, trimiteți o scrisoare de intenție și CV-ul la: resumes@exagrid.com.

Oportunități actuale

Director de vânzări teritorial

Locație:
Diverse în America de Nord, America Latină, EMEA și APAC

Descriere:
ExaGrid caută persoane care depășesc vânzările, cu abilități excelente de comunicare și un istoric constant de depășire a cotei prin procesul de vânzări directe. Solicitanții de succes au o reputație în industria de depozitare pentru competență, profesionalism, integritate și pasiune pentru câștig. În conformitate cu o direcție limitată, îndepliniți și depășiți cota alocată, construiți venituri pe teritoriu, prospectați și închideți conturi denumite împotriva concurenței stabilite. Trebuie să mențină o prognoză precisă, precum și o comunicare clară de management. Aduceți satisfacția clientului referibilă în toate cele atribuite.

Aflați mai multe "

Reprezentant de vânzări interne

Locație:
Marlborough, MA / Bedford, MA / Dublin, Irlanda

Descriere:
ExaGrid are oportunități disponibile pentru profesioniști dovediți în vânzări interne (dezvoltarea afacerilor), cu o experiență demonstrabilă în crearea de pipeline pentru conturile de întreprindere. ExaGrid se află într-un mod de creștere mare, asociind fiecare reprezentant de vânzări pe teren cu un reprezentant de vânzări intern (ISR) într-o relație 1:1 pentru a genera noi oportunități calificate într-un teritoriu geografic definit.

Veți beneficia de un produs care este cu adevărat diferențiat pe piață, de o propunere solidă de valoare care este relevantă și de o colecție solidă de povești de succes ale clienților. Veți fi de așteptat să vă aduceți propria experiență de penetrare a contului de ieșire, capabilități de gestionare a teritoriului și competență în prospectare cu personalul și managementul centrului de date.

Inginer senior de asistență clienți

Locație:
Boston Metro West (acoperă clienții între orele 11:00 și 8:00)
Marea Britanie (orele de zi)
Brazilia (antreprenor)

Descriere:

ExaGrid caută un inginer senior de asistență pentru clienți care să ofere asistență tehnică avansată clienților și partenerilor săi. Veți aplica expertiza la nivel de sistem pentru a rezolva probleme complexe ale clienților, fiind în același timp un membru activ al echipei.

Inginer software principal/consultant, Deduplicare

Locație:
Marlborough, MA

Descriere:

ExaGrid caută dezvoltatori C++ talentați care să se alăture echipei noastre de Deduplication Engine. Echipa noastră este pasionată de stocarea de rezervă și deduplicarea datelor. Veți avea ocazia să oferiți tehnologie de înaltă calitate într-un mediu cu ritm rapid, în care prioritățile se pot schimba rapid.

Principal/Inginer Consultant

Locație:

RESPONSABILITATILE LOCULUI DE MUNCA:

Supă până la nuci. Analiza cerințelor primite din marketing, prototipare, proiectare, implementare. Conducătorul de proiect sau membrul echipei, după cum este necesar, sprijiniți efortul de testare. Contribuiți și/sau conduceți eforturile de îmbunătățire a arhitecturii produsului, după cum este necesar. Abilitatea de a conduce cu succes proiecte mari, între echipe, cu o direcție minimă.

Principal sau inginer principal de sisteme hardware

Locație:

Descriere:

Echipa de sisteme hardware a ExaGrid integrează componente disponibile pentru a construi aparate optimizate pentru stocarea de rezervă în niveluri. Echipa hardware este responsabilă de managementul ciclului de viață al produsului, fiabilitatea hardware, optimizarea prețului/performanței, proiectarea și testarea următoarei generații de produse. În plus, această echipă este responsabilă și de dezvoltarea și întreținerea software-ului și a scripturilor pentru gestionarea componentelor hardware ale aparatului. Căutăm un inginer care are experiență în producția de hardware și care a efectuat ceva codare și scripting.

Discutați cu noi despre nevoile dvs

ExaGrid este expertul în stocarea de rezervă - este tot ce facem.

Solicitați prețuri

Echipa noastră este instruită pentru a se asigura că sistemul dumneavoastră este dimensionat și susținut corespunzător pentru a răspunde nevoilor dvs. în creștere de date.

Contactați-ne pentru prețuri »

Discutați cu unul dintre inginerii noștri de sistem

Cu stocarea de rezervă în niveluri ExaGrid, fiecare dispozitiv din sistem aduce cu el nu numai disc, ci și memorie, lățime de bandă și putere de procesare - toate elementele necesare pentru a menține performanța ridicată a backupului.

Programați apel »

Program Proof of Concept (POC)

Testați ExaGrid instalându-l în mediul dvs. pentru a experimenta performanțe îmbunătățite de backup, restaurări mai rapide, ușurință în utilizare și scalabilitate. Pune-o la încercare! 8 din 10 care îl testează, decid să îl păstreze.

Programează acum »