Ești gata să vorbești cu un inginer de sistem?

Vă rugăm să introduceți informațiile dvs. și vă vom contacta pentru a stabili un apel. Mulțumesc!

Inginer senior de asistență clienți

Locații:
Boston Metro West
UK

Descriere:
ExaGrid caută un inginer senior de asistență pentru clienți care să ofere asistență tehnică avansată clienților și partenerilor săi. Veți aplica expertiza la nivel de sistem pentru a rezolva probleme complexe ale clienților, fiind în același timp un membru activ al echipei.

Responsabilitati:

  • Furnizați servicii de asistență la distanță pentru clienții, partenerii și personalul de teren ExaGrid
  • Ascultarea și înțelegerea nevoilor clienților și asistarea în îndeplinirea acestor nevoi în intervalul de timp necesar
  • Gestionați clienții fierbinți și escaladele
  • Elaborați și implementați planuri de acțiune specifice clienților
  • Oferă o comunicare excelentă extern și intern
  • Sprijiniți programe și proiecte speciale în cadrul ExaGrid
  • Asistați clienții cu instalarea de la distanță și oferiți instruire clienților
  • Dezvoltați articole bazate pe cunoștințe
  • Abilitatea de a lucra autonom, precum și în echipă
  • Fii onest și etic cu toți clienții, revânzătorii, partenerii de alianță și angajații ExaGrid

Cerinte:

  • 10+ ani de experiență într-un rol de suport tehnic pentru clienți externi
  • Cunoștințe de lucru despre Unix/Linux, rețele și tehnologii de stocare în rețea
  • Capacitate demonstrată de a depana probleme complexe ale sistemului
  • aptitudini organizatorice puternice
  • Abilități puternice de gestionare a contului
  • Capabil să lucreze îndeaproape cu toate nivelurile de clienți, ingineri interni și management pe probleme complexe
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă cu clienții

Preferat suplimentar:

  • Aplicații de backup (Arcserve, Backup Exec, Commvault, NetBackup, IBM Spectrum Protect, Oracle RMAN, Veeam)
  • Scriptare (de exemplu, shell, Perl, Bash, Python)
  • Tehnologii de rețea și stocare în rețea
  • Candidatul ideal va munci din greu și va fi dedicat îmbunătățirii în mod constant atât a propriilor abilități, cât și a experienței clienților noștri.

Educație:
BS în informatică sau tehnologie (sau experiență de lucru echivalentă).

Informații de contact:
Pentru examinare imediată, vă rugăm să aplicați online: CV-ul prin e-mail.

Cererile primite prin poștă sau fax NU vor fi acceptate
VĂ RUGĂM... Fără agenții, contractori sau consultanți

Discutați cu noi despre nevoile dvs

ExaGrid este expertul în stocarea de rezervă - este tot ce facem.

Solicitați prețuri

Echipa noastră este instruită pentru a se asigura că sistemul dumneavoastră este dimensionat și susținut corespunzător pentru a răspunde nevoilor dvs. în creștere de date.

Contactați-ne pentru prețuri »

Discutați cu unul dintre inginerii noștri de sistem

Cu stocarea de rezervă în niveluri ExaGrid, fiecare dispozitiv din sistem aduce cu el nu numai disc, ci și memorie, lățime de bandă și putere de procesare - toate elementele necesare pentru a menține performanța ridicată a backupului.

Programați apel »

Program Proof of Concept (POC)

Testați ExaGrid instalându-l în mediul dvs. pentru a experimenta performanțe îmbunătățite de backup, restaurări mai rapide, ușurință în utilizare și scalabilitate. Pune-o la încercare! 8 din 10 care îl testează, decid să îl păstreze.

Programează acum »